Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Ya da daha az bilinen adı ile
Eisenia Foetida
halkalı solucanlar familyasının bir üyesidir. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve dünyanın birçok değişik yörelerinde yaşamlarını sürdürürler. Gübresi doğa için değerli olan Kırmızı Kaliforniya solucanı doğurgan ve çift cinsiyetlidir.
Hakkımızda

LaSol Tarım, Solucan, Solucan Gübresi ve Yan Ürünleri üretmekte ve satışa sunmaktadır.

Kübra Başaran
Kurucu
hakkimizda

 • kubra [at] lasolucan.com
Suna Köse
Kurucu
hakkimizda

 • suna [at] lasolucan.com
Tuğba Ekerer
Kurucu
hakkimizda

 • tugba [at] lasolucan.com


Mustafa Arslan
İdari ve Mali İşler
hakkimizda

 • mustafa [at] lasolucan.com
Emre Kaçaner
İş Geliştirme
hakkimizda

 • emre [at] lasolucan.com
Tahsin Ozun
İş Geliştirme
hakkimizda

 • tahsin [at] lasolucan.com

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Eisenia Foetida - Kırmızı Kaliforniya Solucanı, doğurgan, ışığı sevmeyen, gübresi ekosistem için değerli olan bir hayvandır. Kırmızı kaliforniya solucanı; fiziksel dayanıklılık, yüksek üreme kapasitesi, daha geniş yaşam koşullarına hitap etme, evcilleştirilmesi, kalabalık ortamlarda yaşamaya uygunluk ve yüksek mama tüketimine sahip olma gibi özellikleri ile solucan gübresi üretiminde diğer solucan türlerine göre daha tercih edilebilir bir tür olmaktadır.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Toprağın kalitesi için önemli rol oynayan solucanlar, bitkilerin daha sağlıklı gelişimini sağlamaktadırlar. Solucanların yaşadıkları topraklar, bitki ve meyvelerin yaşaması açısından daha elverişlidir. Dışkılamış oldukları gübreler sayesinde hem bitkiler hem de toprak beslenmektedir. Solucan gübresi ile yetişen bitkiler diğer kimyasal gübrelerle yetişen bitkilere göre daha yeşil ve daha sağlıklıdır.

Veriler yaşam alanı, kullanılan mama, sıcaklık, nem ve pH değerlerine göre farklılık gösterebilir. Daha fazla bilgi için blogumuza göz atabilir ya da iletişim bölümüden bize ulaşabilirsiniz.

 • Sıcaklık

  İdeal Yaşam Sınırı:
  21 - 31°C


  Yaşam Aralığı: 5 - 32°C

 • Nem

  İdeal Yaşam Sınırı:
  %75 - 95


  Yaşam Aralığı: %60 - 95

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

LaSol Tarım olarak, Kırmızı Kaliforniya Solucanı (Eisenia Foetida) gübresi başta olmak üzere, canlı tür ve sayım garantili solucan, solucanlarınızı beslemeniz için tam fermante mama, yeni başlayacaklar için gübre üretim seti satışımız ve satış öncesi/sonrası ücretsiz destek hizmetimiz mevcuttur.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı, (Latince, Eisenia Foetida) ilk defa Kaliforniya’da melezlenmesi dolayısıyla bu isimle adlandırılmıştır. Karakteristik özellikleri olan ve ekolojik önemi fazla olan canlılardır. Doğadaki rollerine baktığımızda solucanların toprak üzerindeki yararlı etkileri saymakla bitmez. Kırmızı kaliforniya solucanın özelliklerini sıralayacak olursak; çok zayıf ışık dışında tüm ışıklardan kaçarlar ve güneş ışığına maruz kaldıklarında kısa süre sonra ölürler. Doğurgandırlar. Gübresi toprak ve bitki dostudur.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Solucan Gübresi, Kırmızı Kaliforniya Solucanı olarak da bilinen Eisenia foetida toprak solucanının, organik olarak yetiştirilip, hayvan dışkıları ve bazı organik bitkisel ürünlerle beslenerek ürettikleri toprak düzenleyici ve bitki besleme materyalidir. Solucan gübresi yararlı mikroorganizma açısından oldukça zengin bir üründür ve azot, potasyum, fosfor ayrıca birçok faydalı mikroorganizma içermektedir. Bu değerler sayesinde solucan gübresi organik olarak kabul edilen eşsiz bir gübredir.

Fermente Solucan Maması, seperatörden geçirilmiş büyükbaş hayvan gübresi ve organik atıklardan oluşur. Sepere edildiğinden dolayı, pH seviyesi ve karbon/azot dengesi solucanların sağlığı için uygundur. İçerisinde zararlı böcek ve bakteri barındırmaz. Kokusuzdur.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Başlangıç kiti, uygun bir ortamda, kendi solucan gübrenizi üretebilmeniz için gerekli olan solucan, 1 aylık mama, solucan yatağı ve kaptan oluşur. Seti alıp solucan gübresi üretmeye hemen başlayabilirsiniz. Kontrolü ve sayımı kolay baslangıç kitimiz ile bu işle ilgilenmeye başlamadan önce evde yetiştirme, bakım, mama hazırlama ve solucan çogalması hakkında bilgi ve deneyim edinin. Az ışık alan, sıcaklığı dengeli bir ortamda, kokusuz bir şekilde, organik atıklarınız (yumurta kabuğu, yeşillikler, çay posası vb.) ile solucan gübresi üretebilirsiniz. Ürettiğiniz bu gübreyi kendi bitkileriniz için kullanabileceğiniz gibi fazla miktarını da satabilirsiniz.

Satış öncesi ve sonrası destek hizmetimiz ile, müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çözümler sunmaktayız.
Destek Sistemi'ne giriş için tıklayınız.

Solucan Gübresi Kaliforniya Solucanı Solucan Maması Başlangıç Kiti
1Kg Solucan Gübresi
3.9TL
250 Adet Kaliforniya Solucanı
39TL
5Kg Solucan Maması
9TL
250 Adet Solucan + 0.5Kg Gübre
2Kg Mama (Kap Hediyeli) 49TL
5Kg Solucan Gübresi
20TL 19TL
1000 Adet Kaliforniya Solucanı
160TL 139TL
25Kg Solucan Maması
45TL 39TL
1000 Adet Solucan + 2Kg Gübre
8Kg Mama (Kap Hediyeli) 179TL
25Kg Solucan Gübresi
100TL 89TL
5000 Adet Kaliforniya Solucanı
800TL 549TL
50Kg Solucan Maması
90TL 69TL
100Kg Solucan Gübresi 400TL 329TL +10000 Adet Kaliforniya Solucanı
1600TL Özel Fiyat
100Kg Solucan Maması
180TL 129TL
* Farklı miktardaki alımlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hızlı ve kolay bir şekilde, solucan gübresi üretimine başlayabilmeniz için "Başlangıç Kitleri"mizi tercih edebilirsiniz.

Başlangıç kitlerimiz;

 • Kaliforniya Solucanı
 • Yatak için Solucan Gübresi
 • 1 Aylık Solucan Maması
 • Yetiştirme için kaptan oluşur.


250 Adet Solucan + 0.5Kg Gübre + 2Kg Mama (Kap Hediyeli) 49TL
1000 Adet Solucan + 2Kg Gübre + 8Kg Mama (Kap Hediyeli) 179TL

Mağazanızda, solucan gübresi satmak artık daha kolay. LaSol Tarım tarafından hiç bir katkı maddesi kullanılmadan, doğal yollarla üretilen Kırmızı Kaliforniya Solucanı Gübresi'nin satışını yapmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Çicekçi ve Seralar için sağladığımız avantajlar;

 • İstenilen miktarda üretim
 • Çift katmanlı (naylon ve hasır) paketler
 • Kendi markanız için özel üretim
 • Satış yaptıkca ödeme fırsatı
 • QR Kod ile tüm üretim süreci takibi
 • %100 satış sonrası müşteri memnuniyeti

Balıkçılara özel ürünlerimiz yakında...

iyi tarım

İyi Tarım Uygulamaları; çevreye, insana, havyan sağlığına zarar vermeyen bir üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenelebilirlik ve sürdürebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan tarımsal üretim şeklidir.

İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip bir ürün; kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik kalıntılar içermez; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretilir; üretimi sırasında insanlara, hayvanlara ve diğer canlıların olumsuz etkilere yol açmaz; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği anlaşılır.